Сьогодні поговоримо про обсервацію та як її можна уникнути. 

Особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу "Дій вдома" Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону або перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, не підлягають обсервації (ізоляції). Повідомляє пресслужба "Адвокат права".

Про що це взагалі?

Частина 5 Постанови КМУ №211 в останній редакції визначає перелік осіб, що підлягають обов’язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів):

  • особи, які заявили про добровільну госпіталізацію до обсерватора (ізолятора) у зв’язку з неможливістю дотримання вимог самоізоляції;
  • особи, які двічі порушили умови самоізоляції;
  • особи, які мали контакт із хворими або мають ознаки інфікування COVID-19 та відмовляються від медичного обстеження, за направленням лікуючого лікаря;
  • особи, які здійснюють перетин державного кордону (з певними виключеннями);
  • особи, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (з виключеннями).

Отже, відтепер, особи, які здійснюють перетин державного кордону, а також особи, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї НЕ підлягають обов’язковій обсервації ЗА УМОВИ, якщо така особа до перетину українського кордону погодилася на самоізоляцію, використовуючи додаток "Дій удома".

Кабмін визначив, як будуть контролювати самоізоляцію хворих COVID-19 і контактуючих осіб за допомогою програми "Дій вдома".

Як це буде?

  • Людина обирає контроль за самоізоляцією уповноваженими органами або через додаток на смартфоні з моменту авторизації в ньому.
  • При авторизації встановлюється фотографія і вводяться персональні дані.
  • Протягом дня людина отримує push-повідомлення, після яких протягом 15 хвилин зобов'язаний зробити selfie і включити геолокацію.
  • Якщо фото і геолокація не відповідають місцю самоізоляції, немає зв'язку - поліція отримує повідомлення про порушення. Копи виїжджають на місце і перевіряють, чи дотримується особа самоізоляції.