19 вересня – пам'ять чуда, здійсненого Святим Архістратигом Михаїлом в Хонех у IV столітті.

У Фрігії, неподалік від міста Ієраполя, в місцевості, що зветься Херотопа, знаходився храм в ім'я Архістратига Михаїла. Біля храму протікало цілюще джерело.

Храм цей був споруджений стараннями одного з жителів міста Лаодикії в подяку Богу і святому Архістратигу Михаїлу за зцілення його німої дочки водою джерела. Архістратиг Михаїл, з'явившись в сонному баченні батькові німої дівиці, ще не просвіченому святим Хрещенням, відкрив йому, що його дочка отримає дар мови, випивши води з джерела.

Дівиця дійсно отримала при джерелі зцілення і почала говорити. Після цього чуда батько з дочкою і все його сімейство хрестилися, і стараннями вдячного батька був споруджений храм на честь святого Архістратига Михаїла. До джерела почали приходити за зціленням не тільки християни, але і язичники. Багато з язичників зрікалися ідолів і наверталися до віри в Христа.

У храмі святого Архистратига Михаїла протягом 60 років служила паламарем благочестива людина на ім'я Архип. Проповіддю про Христа і прикладом свого життя він привів до віри в Господа багатьох язичників.

У своєму озлобленні на християн взагалі, і в першу чергу на Архипа, який ніколи не виходив із храму і був зразковим служителем Христовим, язичники задумали знищити храм і одночасно погубити Архипа. Для цього вони поєднали в одне русло дві гірські річки і направили їх течії на храм.

Святий Архип щиро молився Архістратигу Михаїлу про запобігання лиха. За його молитвою біля храму з'явився Архістратиг Михаїл, який ударом свого жезла відкрив в горі широку розщелину і повелів спрямуватися в неї водам вируючого потока.Таким чином храм залишився неушкодженим.

Побачивши таке чудо, язичники зі страху повтікали, а святий Архип і християни, які зібралися до храму, прославили Бога і дякували святому Архистратигу Михаїлу за допомогу. Місце ж, де сталося диво, отримало назву Хони, що означає "отвір", "розколина".

Джерело