Нещодавно в Галереї мистецтв відкрилась виставка авторської іграшки київської мисткині Євгенії Кузьменко "Коляда".

Захопившись ідеєю створення ляльки мисткиня знайомилась з театром маріонеток у Баку, з театральною та інкреторною лялькою, з народними ляльками-мотанками, вивчала досвід майстрів, відвідувала майстер класи , у тому числі майстерню корейської ляльки, яку виготовляють з рисового паперу.

А на створення цієї серії її надихнули мініатюри середньовіччя, роботи Пітера Брейгеля, японська театральна лялька «нингё», карнавальні маски, та побачене у Чернівцях свято Василя та Маланки.

Євгенія Сергіївна народилась у столиці України, навчалась в художній школі та приватних майстернях Олександри Прахової, Анатолія Твердого, Олени Агамян (Рапопорт), вивчала техніку китайської каліграфії та живопис го-хуа (сумі-е) у майстра Лі-Дзінь. Працює в техніці акварельного та олійного живопису, різноманітних графічних та авторських техніках.

Художниця провадить досить активну виставкову діяльність. Її роботи експонувались у багатьох містах України, а твори розлетілись по приватних колекціях Угорщини, Малазії, Туреччини, Казахстану і, звісно, України.

Виставка триватиме до 7 березня 2022 року.