15 вересня о 14:00 у Виставковій залі Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника (вул. Соборна, 29/а) відбудеться відкриття виставки з презентацією робіт учасників Мистецької резиденції ім. В. Гагенмейстера на Бакоті. Виставка триватиме до 22 вересня. Наступна виставка проєкту відбудеться у Хмельницькому з 27 вересня по 4 жовтня у Музей-бібліотека Подільського товариства ім. Г.С. Сковороди.

Мистецька резиденція ім. В. Гагенмейстера – це пілотний проєкт від ГО Територія та фестивалю "Respublica" у найбільш привабливій туристичній локації України – Бакоті, дивовижний ландшафт якої парадоксальним чином поєднується із недавньою драматичною історією цього регіону, а саме затопленням 26 сіл, у зв’язку з побудовою Новодністровської ГЕС.

На виставці будуть представлені твори учасників візуальної частини. Це окремі картини, об’єкти або серії робіт, об’єднані в проєкт.

Учасники резиденції, молоді художники і музиканти, знайомились із специфікою місцевості, її історією, традиціями, спілкувались із місцевим населенням, слухали лекції від кураторів та артист-токи митців. Паралельно учасники працювали над створенням індивідуальних художніх проєктів, в яких використано матеріали, знайдені в даній місцевості.

У роботах учасників зафіксовані спроби осмислення драматичних подій, пов’язаних із затопленням, дослідження теми пам’яті, сприйняття та переосмислення минулого, роздуми про освіту, ставлення до власної культурної спадщини. Окремі проєкти є візуальними втіленнями емоцій та відчуттів від природного розмаїття Бакоти, її місцевого колориту, демонструють зв’язок людини і природи.

Мистецька резиденція ім.В. Гагенмейстера на Бакоті реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду.