Відкриття виставки "Конституція 3 травня. Історія і традиція" відбудеться 8 червня ц.р. о 16:00 год. на площі перед кафедральним костелом святих Петра і Павла, вул. Татарська, 20 в Кам’янці-Подільському.

Музей історії Польщі (м. Варшава) спільно з Польським Інститутом у Києві та за участі Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці, з нагоди 230-річчя ухвалення першої в Європі та другої у світі конституції, створили виставку "Конституція 3 травня. Історія і традиція", яка в травні була представлена в багатьох польських, литовських та українських містах.

Виставка складається з 28 стендів, написаних польською та українською мовами. Глядач виставки має можливість дізнатись про те, що вплинуло на форму Урядового Закону: з одного боку, на динамічний розвиток суспільної думки та сміливі реформи в окремих сферах життя, а з іншого – на складну політичну ситуацію всередині країні та на міжнародній арені. Виставка також демонструє гордість та радість, що супроводжують прийняття новаторського правового акту, захоплену реакцію іноземної преси, а також силу, яку надавав спогад про Конституцію 3 травня жителям колишньої Речі Посполитої в похмурі часи поділів та в часи правління комуністичної влади після Другої світової війни. Автори обрали найхарактерніші культурні тексти – картини та літературні твори, гравюри даного періоду та фотографії, що ілюструють окремі події.

На відкритті виставки будуть присутні, зокрема, віце-директор Музею історії Польщі Анна Пєкарска, директор Польського інституту у Києві Роберт Чижевскі та генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі.

Під час відвідування виставки просимо дотримуватись соціальної дистанції та маскового режиму.

Організатори виставки:

Музей історії Польщі (м. Варшава, Польща)

Польський інститут у Києві

Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці

Кафедральний костел Святих Апостолів Петра і Павла в Кам’янці-Подільському