На мешканців і гостей міста чекає Міжнародний військово-історичний фестиваль "Ruthenica Medievalis". Ви побачите Кам’янець 1398 року.

Облюбований кам’янчанами і туристами захід відбудеться із 26 по 30 серпня. У прогрмі:

  • озброєні походи з відтворенням боїв;

  • лицарський турнір;

  • середньовічний табір;

  • середньовічні танці та ігри.

У дворі замку буде розміщено шатровий табір, де буде відтворюватися військово-польовий побут кінця 14 ст.

Для інформації: "Ruthenica Medievalis" це третій захід формату жива історія (living history) періоду кінця 14 століття - початку 15 століття. В цьому році реконструктори обрали 1398 рік. В цей час Галицька земля і Волинь є частиною королівства Польщі. Там жили русини, але землі управлялися короною польською. Інша частина України і Білорусі були в підпорядкуванні Великого князівства литовського на чолі з Вітовтом. Часи для цих земель були напружені і відбувалися постійні конфлікти з Орденом. А в Орді іде громадянська війна. У той час татари ділилися на союзників Вітовта і тих, хто підпорядковувалися ставці хана Тамерлана. Останні займалися набігами на Русь, і від них доводилося постійно оборонятися. 1398 рік - це рік коли в Камʼянці-Подільському володарює пан Спитко з Мельштина. Він почав збирати військо, щоб наступного року привести його під Київ та обʼєднатися з іншою частиною війська Вітовта і рушити на велику битву під Ворсклою. А перед цим всі, хто відвідає з дипломатичною місією Кам'янець, влаштовували військові навчання. Дворяни могли проводити час в своїх розвагах, приділяти час вихвалянням, залицяннями до шляхетних дам та військовим вправам на турнірах. А прості солдати, щоб вони не займалися розбоєм, були зайняті муштрою, інструктажем і військовим навчанням та тренуванням.

Ruthenica 2020 буде присвячена саме таким середньовічним військовим навчанням. Буде акцент на сюжетні військово-піхотні польові ігрища. Будемо йти і до Польської, і Руської брами, де буде відіграно сценарії оборонних боїв з повільним відступом до замку.