Безкоштовний допрем’єрний показ повнометражного документального фільму режисера Сергія Волкова "Вдивляючись у темряву" відбудеться 16 грудня, о 10:00, у кінотеатрі "Дружба" (вул. Лесі Українки, 20).

Стрічка створена з використанням технології аудіодескрипції (тифлокоментування) і повністю адаптована для незрячих. На показ запрошені люди з порушеннями зору, які зможуть переглянути фільм.

Фільм "Вдивляючись у темряву" - це українсько-шведський проект, знятий за підтримки Держкіно України і шведської компанії "Grumant Productions HB". Режисер та автор сценарію стрічки - Сергій Волков. Головний герой фільму – Віталій Галіцин – полковник запасу ЗСУ, інструктор, сапер, родом з Кам’янця-Подільського, який служив в зоні АТО у складі добровольчого батальйону "Азов". Виконуючи бойове завдання під Новоазовськом, він підірвався у замінованому автомобілі. Отримав контузію і численні поранення, втратив зір.

Сергій Волков розповідає: "Це фільм-притча про Україну та її минуле, про сьогодення та майбутнє. "Темрява" у фільмі одночасно реальна і метафорична. За сюжетом, незрячий, що випадково осліп у дитинстві, допомагає адаптуватися іншому – ветерану, який втратив у зоні АТО зір, але не сенс життя. Це розповідь від імені людей з інвалідністю: погляд незрячих на "здоров’я" нашої держави і суспільства, історія про те, що ніколи не можна втрачати віри та надії".

Фільм водночас є твором мистецтва і частиною соціального проекту. "Мовою і засобами кінематографу ми розповіли про щоденні проблеми людей з порушеннями зору для того, щоб розпочати діалог усередині суспільства, залучити до нього владу і громадськість.

Наша мета - підкреслити необхідність інтеграції незрячих людей до повноцінного життя громади, а також привернути увагу до проблем ветеранів АТО та недостатнього соціального захисту військових, які відстоюють незалежність, суверенітет і територіальну цілісність

України на Донбасі", - підкреслює режисер.

На показі будуть присутні головні герої фільму та члени знімальної групи. До участі у показі запрошені журналісти, представники місцевих органів влади, громадських організацій, волонтерських ініціатив, а також усі зацікавлені жителі міста.

Фільм адаптовано тифлокоментарем (аудіоописом) для незрячих. Для того, щоб скористатися ним у кінотеатрі під час перегляду, потрібно заздалегідь завантажити у телефон мобільний додаток Earcatch.