Класика світового кіно. Американська трагікомедія "Спогади про «Зоряний пил»". Вуді Ален. 1980. 90 хв.

Спогади про «Зоряний пил» - ідеальний симбіоз аленовського розмовного гумору і тонкого психологічного підтексту.

Рецензія.

Сюжетна лінія концентрується на Сенді, відомому комедійному режисері, який не здатен більше знімати комедії. Спостерігаючи навколо себе численні людські страждання, він вже не відчуває себе творцем-комедіантом . Сенді налаштований знімати серйозне кіно, проте люди, які його оточують, просять його робити смішні стрічки. Готель «Зоряний пил» влаштовує на честь режисера вечірку, яку Сенді відвідує з великим небажанням. Вихідні поряд з морем дають йому шанс розібратися в собі, зануритися у спогади, згадати дитячі мрії, змінити своє ставлення до смерті, а головне відродитися для любові.

Сенді час від часу відсторонюється від реальності та переноситься в уявний світ своєї підсвідомості. Фантазії в його голові, стикаючись з реальними спогадами, утворюють конфлікт особистості. З одного боку він – режисер який має попит та популярність , з іншого – втілення втомленої і сумної людини, яка стурбована пошуком сенсу життя.

Комік, який втомився створювати комедії ... Схожа ситуація була з Аленом, який після успіху «Енні Голл» відзняв свою першу «бергманівську» стрічку «Інтер'єри», що викликало обурення у глядачів, які чекали інтелектуальної комедії, а отримали камерну драму наповнену глибоким психологізмом. Цей досвід режисер гіперболізує в сюжеті «Зоряний пил» та доводить його до повного абсурду, який не варто сприймати надто буквально.

Стрічка стала прикладом новаторства в галузі драматургії та одночасно довершила формування неповторного режисерського стилю.