Сьогодні, 30 січня, о 13:30 в приміщенні міської ратуші відбудеться презентація книги "Баговицький археологічний мікрорігіон", що вийшла друком у видавництві "Стародавній Світ" (м. Київ) 2018 року на 100 сторінках.

В ній висвітлено прадавню історію в археологічному мікрорегіоні села Баговиця, де ніколи не проводились масштабні археологічні розкопки, поки що не було сенсаційних відкриттів (які, проте, аж ніяким чином не вказують на археологічну "бідність" місцевості – недослідженість не означає відсутність). Водночас автори книги закликають дослідників до створення подібних видань у формі статей, брошур чи книг, формуючи розширену карту краю, що особливо актуально в час знищення археологічних пам’яток сільськогосподарською технікою, так званими "чорними археологами", будівельними роботами та ін. У презентації видання разом з авторським колективом візьмуть участь співробітники музею-заповідника, науковці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, творча інтелігенція міста, представники ЗМІ, краєзнавці.Видання стало результатом численних розвідок та спостережень за Баговицьким археологічним мікрорегіоном протягом 2011–2018 рр., виявлення та обстеження вже відомих поселень людини від доби пізнього палеоліту до періоду модерну, визначення культурної та хронологічної приналежності поселень. Видання адресоване археологам, історикам, краєзнавцям, вчителям, студентам та усім, хто цікавиться історією Поділля та України.

Про авторів:

  • Ігор Олександрович Старенький ─ кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, асистент Національного університету "Львівська політехніка", археолог, член НСКУ.
  • Сергій Михайлович Шпаковський ─ пам’яткоохоронець, історик, завідувач Відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області, аспірант Центру памя’ткознавства НАН України, член НСКУ та Українського національного комітету ICOMOS.
  • Євгеній Юрійович Левінзон ─ студент історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка спеціальності "Історія та археологія".