До 14 серпня у конференц-залі НІАЗ "Кам’янець" триває виставка польського живописця Єжи Омельчука "Трилогія" єднає народи".

Йдеться про історичний роман "Трилогію" Генріка Сенкевича: "Вогнем і мечем" (1884р.), "Потоп" (1886р.), "Пан Володийовський" (1888р.). Знаменитий роман Г. Сенкевича з яскравими образами персонажів, яскравими характерами, винятковими долями та екранізація трьох частин "Трилогії" режисером Єжи Гофманом надихнули Єжи Омельчука для написання цілого циклу полотен, - повідомляє НІАЗ "Кам'янець".

Митець створив живописні полотна, малюючи устами. Восени 2003 року робота над "Трилогією" була завершена. А нещодавно виставка із 21 картини прибула до України.

Поряд із живописними полотнами, де зображено облогу Збаража, маєток в Розлогах, сцену втечі та іншими представлена галерея портретів чоловічих та жіночих образів. З легкістю можна розпізнати Хелену та її тітку Кунцевичову, Магдалену Завацьку та Малгожату Браунек, Богдана Хмельницького та Володийовського.

Образи героїв написані олійними фарбами, котрі найбільш імпонують художнику. Властива авторові експресія передається широкою палітрою кольорів від теплих відтінків до холодних блакитно-зелених барвів.

Запрошуємо всіх поціновувачів переглянути виставку та зустрітися з автором 13 серпня о 13:00.