• Головна
  • Гречаний чай: із чого роблять, як заварюють, навіщо п'ють
Новини компаній
13:31, 9 квітня

Гречаний чай: із чого роблять, як заварюють, навіщо п'ють

Новини компаній

Хочете спробувати гречаний чай? Цей напій особливо затребуваний серед шанувальників правильного харчування і здорового способу життя. І не дарма! Натуральний гречаний чай має масу переваг, його можна вживати:

  • молодим;
  • літнім;
  • і навіть дітям.

Завдяки унікальному хімічному складу і великій кількості нутрієнтів, чай з татарської гречки допомагає нормалізувати тиск і рівень цукру в крові, покращує процес травлення і діє як детокс, очищаючи організм від токсинів і шлаків, водночас сприяючи зниженню ваги.

Гречаний чай: із чого роблять, як заварюють, навіщо п'ють, фото-1

Крім особливого складу і позитивних властивостей на організм, гречаний чай coffeeok.com.ua/ua/chay/grechishnyj-chaj має неймовірний смак. Багата смакова палітра може включати відтінки ванілі, вівсяного печива, горіхів або солодкої здоби. Воістину неймовірний напій з яскравим, ні на що не схожим смаком! Це ідеальна заміна шкідливим газованим напоям із цукром або шматочку калорійного тортика, оскільки в чаї немає жодного грама калорій. Крім того, гречаний настій абсолютно не містить кофеїну, глютену, завдяки чому його можна споживати в будь-яку частину дня, щоб поласувати і насолодитися відмінним чаєм. Що ж таке татарська гречка? Як правильно її приготувати з користю для організму? Пропонуємо розглянути нижче.

Виробництво гречаного чаю

Одразу варто зазначити, що татарська гречка - це не звична для нас рослина, з якої варять смачні страви, каші тощо. Татарська гречка, інша назва якої "Ку Цяо" прийшла до нас зі східних країн, Китаю, Японії та Південно-Східної Азії. Для її вирощування потрібно обов'язково дотримуватися спеціальних кліматичних умов, які ідеальні в південно-західних широтах. Уже кілька століть поспіль японці, китайці та тайванці вживають у їжу ароматний і смачний гречаний чай. Відомий історичний факт про те, що жителі Китаю ще з 7 століття варили цей чудо-настій для підтримки фізичних сил, зміцнення організму і поліпшення травлення. Також в Японії насіння чорної гречки застосовують для приготування традиційної страви - локшини.

У сучасному виробництві насіння рослини збирають у певних умовах, а саме до того, як воно дозріє повністю. Потім сировину ферментують і обсмажують, у рідкісних випадках її розбивають і переробляють на гранули, щоб під час приготування ядерця поступово розкривалися і насичували настій унікальними властивостями та корисними властивостями.

Відрізнити зовні сировину "Ку Цяо" і звичайну гречку досить просто, вона дрібніша і на вигляд схожа на кіноа або булгур. Дати чіткі характеристики татарській гречці складно, оскільки вона буває:

  • велика, значить урожай зібрали досить зрілим;
  • дрібна, та яку радиться купувати, оскільки в ній знаходиться максимальна кількість корисних речовин і смаку;
  • колір коливається від ніжно кремового до темно-коричневого, залежно від ступеня обсмажування, що зі свого боку теж впливає на смак приготованого напою.
Гречаний чай: із чого роблять, як заварюють, навіщо п'ють, фото-2

В Японії напій вживають щодня, він не входить до списку церемоніальних сортів чаю, проте вважається цілющим, його навіть шанують. Легенда свідчить: оскільки в 7 столітті за часів сильної посухи трапився великий неврожай, тодішній імператор Юй-ді, зглянувся і підніс своєму народові незвичайне й унікальне насіння рослини, невибагливої до погодних умов. Зерна чорної гречки буквально врятували багато життів від голодної смерті.

На сьогоднішній день, татарська гречка росте тільки в країнах Південно-Східної Азії. Цікавим фактом є те, що найближчі сто років тому, в наших широтах, татарську гречку вважали жахливим бур'яном. Її було так багато, що люди не знали, як її позбутися. У підсумку це вийшло, "бур'ян" знищили, і хоч як би смішно це не звучало, але такої проблеми як гречаний чай, у наших широтах, на жаль, більше немає.

Отже, як же правильно заварити зміну татарської гречки?

Як правильно приготувати чай із татарської гречки

Якщо порівняти між собою заварену татарську і звичайну гречку, різниця буде очевидна. Татарська крупа трохи набубнявіє і настій матиме шикарний гречаний аромат з нотками випічки з горіхами. На відміну від багатьох видів і сортів чаю, гречаний слід заварювати окропом. Отже, ось докладний гайд з приготування шикарного напою:

  • Для приготування потрібна чиста, очищена вода. Можна використовувати водопровідну, проте прокип'ятити і трохи відстояти, оскільки в ній містяться домішки, які можуть вплинути на смак.
  • Візьміть відповідну посудину або чайник для заварювання і прогрійте гарячою водою. "Ку Цяо" можна заварити в абсолютно будь-якому посуді: керамічному, скляному або глиняному.
  • На чайничок об'ємом 350 мл знадобиться близько 30-40 грам сировини (3-4 столові ложки). Далі залити сировину водою, закрити кришечкою і настоювати від 2 до 5 хвилин. Напій готовий! У вас вийде гарний настій, жовтуватого відтінку з привабливим ароматом.

Особливість продукту в тому, що немає чіткого керівництва і суворих правил приготування. Для поціновувачів міцнішого напою можна сміливо покласти трохи більше сировини і заварити трохи довше п'яти хвилин, для любителів легкого настою - менше і заварити протягом двох хвилин. Крім цього, гречаний чай можна заварювати до трьох разів поспіль, без втрати смакових і хімічних властивостей. Після чаювання, зернятка можна з'їсти, використати для випічки або салату.

Гречаний чай: із чого роблять, як заварюють, навіщо п'ють, фото-3

Вплив на організм чаю "Ку Цяо" на організм

Хімічний склад татарської гречки не тільки допомагає налагодити травний процес, а й заспокоює нервову систему, сприяючи виробленню колагену. Ось ще кілька причин придбати гречаний чай:

  • Усуває і знижує набряки. Дослідження, опубліковані в Європейському журналі фармакології, показують, що ті, хто вживав гречаний чай, помітили поліпшення стану організму і практично повну відсутність набряків.
  • Бере участь у зниженні рівня глюкози. У складі міститься велика кількість такої речовини як рутин, тому настій максимально корисний для діабетиків.
  • Зміцнює імунітет. Чай з татарської гречки - важливе джерело мікроелементів, фенольних і фітинових кислот, селену і вітаміну Е.

Також гречаний чай зміцнює судини, має сечогінну дію, насичений антиоксидантами, клітковиною, вітамінами груп А, В, флавоноїдами і багатьма іншими корисними компонентами. Він дуже популярний серед прихильників ПП, оскільки надає відчуття ситості, що дуже актуально під час схуднення.

Гречаний чай - ідеальний напій з унікальними властивостями для будь-якого віку з відмінним смаком і ароматом. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...