В Голоскові досліджують трипільське поселення, відоме унікальною керамікою

Фото: Гуменеччини Туристичної
Фото: Гуменеччини Туристичної

Наразі експедиція Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника працює в селі Голосків, що розташоване на території Гуменецької громади.

Археологи хочуть встановити як залягають культурні шари на поселенні, а також встановити його розміри. Тут ведуться розкопки на унікальному двошаровому трипільському поселенні.

«Це поселення вже давно відоме, однак ані розвідок за допомогою шурфування, ані археологічних досліджень тут ніколи не проводили, - розповів сайту "Є" Ігор Старенький, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. - Це поселення відоме знахідками кераміки, декорованої унікальними трипільськими розписами. Фактично, на території Середнього Подністров’я фрагменти мальованого посуду, знайдені тут, одні з найцікавіших за схемами та елементами орнаментів.

Наразі під час розкопок уже знайдені фрагменти кераміки, ножів, серпових вкладишів... Як каже Ігор Старенький - типовий трипільський набір. Під час досліджень археологи мають за мету виявити як залягають культурні шари на поселенні, а також встановити його розміри.

В Голоскові досліджують трипільське поселення, відоме унікальною керамікою, фото-1, Фото: Гуменеччини Туристичної В Голоскові досліджують трипільське поселення, відоме унікальною керамікою, фото-2, Фото: Гуменеччини Туристичної В Голоскові досліджують трипільське поселення, відоме унікальною керамікою, фото-3, Фото: Гуменеччини Туристичної В Голоскові досліджують трипільське поселення, відоме унікальною керамікою, фото-4, Фото: Гуменеччини Туристичної В Голоскові досліджують трипільське поселення, відоме унікальною керамікою, фото-5, Фото: Гуменеччини Туристичної В Голоскові досліджують трипільське поселення, відоме унікальною керамікою, фото-6, Фото: Гуменеччини Туристичної

Читайте також:"В селі Кам'янка горів приватний житловий будинок".

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
50 переглядів у липні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073