Загублені листи жителя Кам'янця 1941 року передали родичам

Фото: kanaldom.tv
Фото: kanaldom.tv

Загублені листи жителя Кам'янець-Подільського, відправлені в роки Другої світової війни рідні до Харкова, повернули родичам.

Через 80 років, завдяки проєкту "Непрочитані листи 1941-го" їх отримала онука адресата, Юлія Корсунська, яка живе зараз в Бостоні (США). Повідомляє пресслужба Об'єднаної єврейської громади України.

Вручення листів Юлії Корсунській, Фото: kanaldom.tv
Вручення листів Юлії Корсунській, Фото: kanaldom.tv

Їй передали два листи - російською і на ідиші - які її родич М. Ціпес написав в липні 1941 року і відправив з Кам'янця-Подільського до Харкова Прешману Ціпесу.

Загублені листи жителя Кам'янця 1941 року передали родичам, фото-2, Фото kanaldom.tv
Фото kanaldom.tv

У родині дідуся Юлії було семеро дітей. Під час Другої світової війни троє воювали, один загинув на фронті. Тому хто саме з них відправив листи, вона поки не знає.

Якщо це писав Яків, то це рідний брат мого дідуся. І ось зараз у мене відкривається нова сторінка мого особистого історії, яка дозволить підняти завісу і дізнатися, що ж було з моєю сім'єю, - зазначила  Юлія Корсунська.

Згодом сім'я Ціпесов переїхала в Бостон. Про листи Юлія дізналася випадково, коли шукала інформацію для свого проєкту про жертви Голокосту, серед яких є і її прадіди.

Один з листів було написано 2 липня 1941 року, рівно 80 років тому. У ньому автор ділиться, що боїться за своє життя і життя своїх дітей. Він прогнозує, що цей лист стане останнім спілкуванням сім'ї. Незабаром після написання цього листа загинуло понад 23 тисяч євреїв Кам'янець-Подільського.

Юлія Корсунська вперше вживу бачить листи, які належали її сім'ї., Фото: kanaldom.tv
Юлія Корсунська вперше вживу бачить листи, які належали її сім'ї., Фото: kanaldom.tv

У 1942 році німецький офіцер Густав Ольшлегер відправив поштову кореспонденцію з Кам'янця-Подільського до Відня і попросив свого колегу доктора Риделя зберегти колекцію для майбутніх досліджень. Листи 70 років пролежали в фондах Австрії, і тільки в 2010 році їх передали в Україну. Зараз більше тисячі примірників знаходяться в колекції "Непрочитані листи 1941-го". Зі списком листів в музеї Другої світової війни.

Читайте також:"Рятувальники Кам'янеччини отримали чергову допомогу з Польщі".

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
30 переглядів у липні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073