• Головна
  • У Кам'янці легалізовують екскурсійну діяльність міста
11:50, 4 квітня 2018 р.
Надійне джерело

У Кам'янці легалізовують екскурсійну діяльність міста

У Кам'янці легалізовують екскурсійну діяльність міста

Кам’янець-Подільський – один із головних туристичних центрів України. У 2018 році у місті заплановано відкриття туристичного сезону на 21 і 22 квітня цього року.

Наше місто будуть популяризувати екскурсоводи, проводячи екскурсії стародавнім містом та розповідаючи його нелегку історію.

За інформацією департаменту гуманітарної політики Кам'янець-Подільської міської ради, у Кам’янці-Подільському багато нелегальних гідів, які проводять неякісні екскурсії та знижують імідж міста.

Тому для легалізації екскурсійної діяльності у місті створено координаційну раду з питань туризму, яка пропонує місцевим гідам пройти співбесіду та потрапити до списку кваліфікований екскурсоводів, відповідно до рішення виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради №434 від 04.05.2017 року «Про затвердження нового складу Координаційної ради з питань туристично-екскурсійної діяльності на території міста Кам’янця-Подільського». Повідомляють на сайті міської ради.

Координаційною радою з питань туристично-екскурсійної діяльності на території міста Кам’янця-Подільського рекомендовано 20 кваліфікованих екскурсоводів, які пройшли навчання та довели свою професійність.

Метою таких заходів є забезпечення реалізації в місті Кам’янець-Подільський державної політики у сфері туризму, підвищення частки туристичної галузі в економічних показниках міста, створення належних умов для забезпечення якісного зростання рівня туристичних послуг, збільшення потоку внутрішніх і в’їзних туристів, покращення іміджу міста на всеукраїнському і міжнародному ринках туристичних послуг.

Разом з тим, за неофіційними даними, екскурсійною діяльності у місті займається близько 100 осіб, які не мають офіційного статусу екскурсовода та права займатися цим видом діяльності.

А це вже фінансові санкції та порушення законодавства. Тому відділ контролю за дотриманням законодавства про працю звертає увагу на статті Господарського кодексу України.

Там зазначено, що підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Ключовим у цьому визначенні можна назвати слово «систематична».

Тобто, якщо ви займаєтеся роботою, яка систематично або постійно приносить вам дохід, то ви – підприємець, і повинні офіційно зареєструвати свою діяльність. Згідно практиці правозастосування, до критерію «систематичності» відносять діяльність, яка здійснювалася суб’єктом 3 (три) і більше разів протягом одного календарного року.

Відповідальність за ведення бізнесу без набуття статусу підприємця або ж оформлення юридичної особи передбачена, в основному, в Кодексі України про адміністративні правопорушення. Стаття 164 «Порушення порядку провадження господарської діяльності» передбачає адміністративну відповідальність і накладення штрафу.

Якщо одне з цих порушень скоєно вперше і буде доведено, то порушникові загрожує штраф у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Якщо за один рік порушення виявляється повторно або ж зафіксовано факт отримання доходу у великих розмірах, то штраф зростає, і «горе-підприємець» повинен буде заплатити вже від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Крім того, якщо «підприємець», що працює без реєстрації, буде «спійманий на гарячому», то відповідно до Кримінального кодексу України (ст. 212 та ст. 2121) йому ще можуть поставити відповідальність за умисне ухилення від сплати податків та інших обов’язкових платежів (наприклад, єдиного соціального внеску). У цьому випадку йому також загрожують штрафи та інші види покарань.

Відповідно до ст.ст. 78 і 80 Податкового кодексу України, податкові органи можуть здійснювати позапланові перевірки у разі здійснення особою господарської діяльності без державної реєстрації (п. 78.1.13.), а також фактичні перевірки у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації про здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації (п. 80.2.7.).

Шановні екскурсоводи, просимо вас для уникнення фінансових штрафів та перевірок офіційно зареєструвати підприємницьку діяльність і нагадуємо, що вас можуть перевірити працівники контролюючих органів, в т.ч. поліції, ДФС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екскурсії #легалізація #кам'янець
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...