• Головна
  • Дозволені місця для риболовлі на Хмельниччині: "Нерест-2018"
10:21, 9 квітня 2018 р.

Дозволені місця для риболовлі на Хмельниччині: "Нерест-2018"

Дозволені місця для риболовлі на Хмельниччині: "Нерест-2018"

З першого квітня в Україні вступає в силу щорічна заборона на вилов риби, адже розпочинається нерест.

Згідно з Наказом Держрибагентства України «Про заходи щодо встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України в 2018 році», з урахуванням погодження Інституту рибного господарства НААН України з метою охорони водних біоресурсів в період їх природнього відтворення в рибогосподарських водних об'єктах, вводиться заборона на лов всіх видів риби в період з 1 квітня по 9 червня (включно) 2018 року. Винятком є любительська риболовля однією поплавковою вудкою з одним гачком на рибалку або спінінгом в світлий час доби з берега в місцях визначених іхтіологічними відділами Обласних Управлінь рибоохорони. Інформує ВолиньPost.

Ці терміни можуть бути змінені. Робиться це з метою збереження вітчизняних рибних ресурсів і створення сприятливих умов для нересту риб.

Терміни заборони в різних регіонах і областях можуть відрізнятися в залежності від погодних умов, проте в основному сезонний нерестовий період визначається термінами з 1 квітня по 9 червня.

Державне агенство рибного господарства України надає інформацію про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби.

Правила аматорського лову риби під час нересту передбачають: вилов тільки з берега, тільки в межах населеного пункту в місцях, де немає природних нерестовищ, лише не забороненими знаряддями лову - 1 вудкою / донкою з одним гачком або спінінгом, при цьому треба суворо дотримуватися норм вилову - до 3 кг/доба на людину. Риболовля в природних нерестовищах категорично заборонена.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел і т.д.) передбачений штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність - штраф 3400 - 6800 грн або позбавлення волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

В Державній екологічні інспекції в Хмельницькій області попереджають, що вилов недозволеної риби тягне за собою теж немаленький штраф:

- Щука - 340 гривень.

- Сазана – 306 гривень.

- Лящ – 170 гривень.

- Білий амур, білизна, товстолоб, рибець звичайний – 255 гривень.

- Сом - 510 гривень.

- Судак - 425 гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нерест-2018 #держрибагенство
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...