• Головна
  • Про найочікуваніші весняні святкування
16:01, 26 березня 2018 р.

Про найочікуваніші весняні святкування

Про найочікуваніші весняні святкування

Православні християни цього року в Україні святкують Великдень 8 квітня. Згідно із календарем вихідних, поданим Мінсоцполітики, українці матимуть ще один додатковий вихідний у понеділок – 9 квітня. Таким чином, хмельничани відпочиватимуть три дні поспіль – 7, 8 та 9 квітня.

Пропонуємо вашій увазі деякі цікаві факти про Великоднє святкування. Може в когось в родині ці давні традиції збереглися до цих пір. 

  • Після приходу з церкви перш за все зрізали з паски верх і давали корові, щоб було багато молока, або ж зберігали до часу, коли корова буде телитися. Після обіду належало не пити води години дві - тоді і в полі під час жнив не будуть хотіти води.
  • Дехто лише cпробувавши свячених страв біг знову до церкви і дзвонив у церковні дзвони - вірили, що у нього тепер добре буде родити пшениця або гречка.
  • Сіль використовують як ліки від більма в худоби (вдувають в очі); дають корові, щоб краще їла.
  •  Хрін - ліки від зубів.
  • Пшоно сипали курчатам, щоб не хапала їх сорока чи ворона.
  •  Як сонце сходить, люди похилого віку виходять на двір і дивляться, як сонце «грає». Кажуть, воно радіє, що «Христос воскрес», і робиться то синім, то зеленим, то червоним.
  • А молодь по закінченні посту традиційно робила масові гуляння.

Наприкінці місяця буде аж 4 вихідних поспіль. 1 травня – День міжнародної солідарності трудящих – припадає на вівторок. Кабінет Міністрів прийняв рішення перенести робочий понеділок 30 квітня на суботу 5 травня. Таким чином, українці будуть відпочивати 28, 29, 30 квітня та 1 травня.

Про найочікуваніші весняні святкування, фото-1

У зв'язку з останніми подіями в Україні багато хто скептично відноситься до першотравневих свят. Та насправді нічого поганого в цьому пам’ятному дні немає. Сьогодні його святкують у 142 країнах світу. І, напевно, лише нам він нагадує залишки Радяньського Союзу. Впродовж більш як 70 років це пролетарське свято було одним з найважливіших на його території, проходячи під гаслом "Мир! Труд! Май!".

Однак, це свято започаткувалося понад 100 років тому чиказькими робітниками. Вони вийшли на страйк, вимагаючи зменшеня робочого дня, однак мирний мітинг 1886 року закінчився кровопролиттям і жорстокими сутичками з правоохоронцями. За кілька років після цього Паризький конгрес ІІ Інтернаціоналу в пам’ять про ці події постановив, що кожного року 1 травня будуть проводитись мирні демонстрації робітників. Ініціативу підхопили багато Європейських країн та США. Навіть Російська імперія підтримала тенденцію і вже 1890 року у Варшавській губернії відбувся страйк, участь в якому взяли близько 10 тис. робітників. З тих пір 1 травня стало символом революції та класової боротьби.

Окрім цього, різні країни мають різні традиції, а отже і святкують 1 травня по-різному: литовці - День матері, французи – День конвалій, жителі Казахстану відзначають День єдності народу, канадійці – день ховрашка, корейці – день народження Будди, мешканці Гавайських островів – свято гавайських танців... Тому якщо вам не до вподоби День весни і праці з якихось міркувань, святкуйте все, що вам заманеться. Головне, використайте ці вихідні з користю – побудьте з сім’єю, зустріньтеся з друзями, відвідайте родичів чи просто прогуляйтеся на свіжому повітрі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#великдень #1травня #вихідніуквітні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...