• Головна
  • Ветеринари Кам'янця про важливість щеплень тварин
09:47, 2 листопада 2017 р.

Ветеринари Кам'янця про важливість щеплень тварин

Ветеринари Кам'янця про важливість щеплень тварин

Є така категорія фільмів жахів, у яких людину хтось кусає, і вона заражається страшним смертельним вірусом. На жаль, кіношні вигадка знаходяться недалеко від реального життя.

Щорічно понад 100 000 українців кусають тварини – близько 80% з них направляють на так звані «уколи від сказу». Та ніхто не думає, що набагато простіше просто підстрахуватись і профілактично провакцинувати тварину від сказу.

Чому щеплення від сказу настільки потрібні всім тваринкам, навіть «квартирним», що їх прописали законодавчо, і чому декому з людей ще одна вакцина потрібна навіть більше, ніж вакцина від сказу?

У лікуванні сказу є дві проблеми: перша – це вірус із пізньою симптоматикою, від укусу тварини може пройти від 1-3 місяців до року, і симптоми з’являються тоді, коли в мозку вже стались незворотні зміни, що робить лікування неможливим. Тому єдиний спосіб боротьби зі сказом – щеплення одразу ж після укусу скаженою твариною.

Друга проблема – в Україні зараз немаєвідповідної вакцини від сказу для людей.Ветеринар Вадим Васильчук попереджає про небезпеку цього захворюваннята наголошує, що не потрібно ставитись легковажно до цієї проблеми, вважаючи, що ви ніколи не зіткнетесь з цією проблемою.

Оскільки людської вакцини проти сказу в Україні нема, єдиний вихід – профілактичні щеплення тварин. Вони навіть прописані законодавчо – раз на рік і безкоштовно. У Камянці-Подільському їх роблять у міській державній лікарні ветмедицини. 

Вадим Васильчук, ветеринарний лікар: «Проводимо щоденно подвірні обходи, але не всі власники є вдома. Буває, у двір не пускають – самі розумієте, яке життя зараз, люди бояться.У нас є і бейджі, і спецодяг, але…»

Ще одна хибна думка – щеплювати треба тільки тих тварин, які бувають на вулиці, «квартирним» котикам нічого не загрожує. Наталія Шараварська, ветлікар:«В квартирах є вентиляційні шахти, по яким мігрують гризуни – вони теж розносять це захворювання. Сказ – хвороба вірусна, переноситься не лише, коли тварина покусала і слина потрапила на ранку, – переноситься і з речами, на взутті.)

Навіть якщо тваринка не виходить на вулицю, виходите ви, а вона потім обнюхує і облизує ваші речі, на яких цілком може виявитись «скажена» слина. Такий механізм передачі, звичайно, рідкісний, але реальний. Тому ветеринари наполегливо радять щеплювати від сказу всіх тварин, щоб потім не сумувати за улюбленим чотирилапим другом і не шукати вакцину собі. Хоча декому з людей потрібна інша вакцина – від жорстокості. Оскільки, досить часто на вулиці можна зустріти тваринку з перебитими лапками, а іноді доходить, в якості забави, справа і до катувань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#щеплення #ветеринарія #сказ
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...