• Головна
  • Безкоштовна освіта не зовсім безкоштовна
15:03, 4 жовтня 2017 р.

Безкоштовна освіта не зовсім безкоштовна

Безкоштовна освіта не зовсім безкоштовна

Новий закон "Про освіту" підписаний президентом України 25 вересня викликав шквал емоцій серед населення. Оскільки, в тексті закону вказано про те, що затрати батьків на освіту збільшаться.

Фінансуванням школи, відповідно документу займатимуться місцеві громади, які очевидно, що не зможуть повною мірою забезпечити навчальний заклад всім необхідним. Так, забезпеченням дитини підручниками займатимуться батьки, яким на поміч стане переведення потрібної для навчання інформації в формат електронної книги, які в повному обсязі вже скоро мають стати доступними всім. 

Що стосується харчукування, то тут прогнози невтішні. Якщо на сьогодні сніданки в школах державного типу є безкоштовними і лише обід платним, то після запровадження закону безоплатним гарячим харчуванням забезпечуватимуть лише: 

"Дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах), дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", які навчаються в закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) чи фахової передвищої освіти".

Також безкоштовне харчування зможуть отримувати особи інших категорій визначених законодавством та органами місцевого самоврядування.

Та все ж з 1 січня 2019 року планують ввести проект під назвою "гроші ходять за дитиною". Згідно якого, за лірикою жанру, навчання в школах приватного типу забезпечуватиметься державою в повному обсязі.

"Держава здійснює фінансування здобуття особою загальної середньої освіти у приватному чи корпоративному закладі освіти, що має ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти, за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів шляхом передачі такому закладу освіти цільового обсягу коштів у розмірі фінансового нормативу (з урахуванням відповідних коригуючих коефіцієнтів) бюджетної забезпеченості одного учня, який здобуває повну загальну середню освіту, та в порядку, визначеному Кабінетом міністрів України", – йдеться в тексті закону.

Саме так, дізнаємося з сайту "Нова українська школа", зараз держава витрачає на навчання однієї дитини в рік 10 тис. гривень, на дітей з собливими потребами - 25 тис. Тобто, в середньому, якщо розділити цю суму на 9 навчальних місяців, то на одного учня приходиться більше тисячі гривень. Звичайно ж мова йде про ті, які мають ліцензію на проведення освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

Одним з плюсів даного закону є те, що кожна школа буде зобовязана звітувати про свою фінансову діяльність. Щоб громадськість в особі батьків та меценатів, зокрема, знала і могла контролювати, скільки і звідки надходять гроші і куди вони витрачаються.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закон #освіта #школа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...