• Головна
  • Унікальне застосування коноплі в житті
Реклама
19:09, 4 липня 2017 р.

Унікальне застосування коноплі в житті

Реклама
застосування коноплі

застосування коноплі

Коноплю використовували з давніх давен. З неї готували смачні страви, робили одяг взуття і, навіть, плели мотузки. Але більш дешеві матеріали поступово витіснили її. Деякий час рослину забороняли вирощувати. В наш час, коли на полицях супермаркетів лежать однакові фрукти та овочі, а одяг в магазинах не завжди натуральний, людство згадало про коноплю. Виведено технічні сорти рослини, які містять мінімальну кількість тетрагідроканабінолу. Конопля не вимагає багато уваги, швидко росте і не забруднює ґрунт та атмосферу.

Харчування

Коноплю часто використовують у їжу, наприклад насіння коноплі, рекомендуємо сайт Plan Seeds. Сире або пророщене насіння є джерелом білків та амінокислот тих, що містяться у яйцях, молоці та м’ясі. Тому вживання конопляного насіння дуже корисне вегетаріанцям. Не поступається за своєю цінністю і конопляне масло, яке збагачує організм вітаміном В, залізом, магнієм та цинком. Подрібнене листя рослини додають до салатів.

Конструювання

Ще Генрі Форд намагався створити міцний корпус для своїх залізних коней. Він хотів виготовити автомобіль, який би мав меншу вагу, був дешевшим, а також витрачав менше енергії, ніж ті, що він виготовляв раніше.

Використовуючи лише коноплю та вапно (як скріплювальний матеріал), Nik Voase збудував перший екодім. Навіть корпус холодильника в ньому був виконаний з цього матеріалу. Влітку там було напрочуд прохолодно, а взимку – тепло.

Згодом, конопляні будинки були побудовані і іншими людьми. Як виявилося, цей матеріал дійсно міцний та довговічний. Для вирощування конопель у такій кількості, щоб вистачило на будівництво будинку і всіх його складових, потрібно 2-3 гектари землі та декілька місяців. Такі будинки досить дешеві, а також їх можна адаптувати для різних температур та особистих потреб людини.

Конопляний пластик

Останнім часом людство зацікавлене у виготовленні таких матеріалів, які б повністю розчинялися після закінчення строку експлуатації і не наносили б шкоди навколишньому середовищу. Навіть пластик можна виготовляти з «конопляного каменю», як прозвали сировину у Австралії.

Пластик з конопель міцний, досить довго служить, але коштує дешево, навіть у порівнянні зі звичайним. Такий матеріал абсолютно безпечний і використовується у виготовленні меблів у багатьох країнах Європи та Південної Америки.

Іграшки

Застосовують коноплю і для виготовлення іграшок для тварин, а також людей з вадами розвитку. Сировина абсолютно безпечна і ніяким чином не зашкодить братам нашим меншим і людям, які потребують особливої уваги. Вони дешевші за ті, які були виготовлені з продуктів нафтопереробної промисловості.

Зберігання енергії

Вченим вдалося довести, що відходи конопляного волокна можуть слугувати матеріалом для виготовлення суперконденсату, який за своїми властивостями не поступається графену.

Графен – накопичувач енергії та неймовірний провідник електроенергії. Але цей матеріал доволі дорогий. Науковці створили суперконденсати з конопляного вуглецю та іонної рідини. Виявилося, що пристрої мають гарні характеристики, до того ж працюють у широкому температурному діапазоні. Вони мають здатність заряджатися та розряджатися за лічені секунди.

Ізоляція

Конопля вважається матеріалом майбутнього, адже її запаси невичерпні. Плити з волокон цієї рослини використовують як екологічний ізоляційний матеріал. Вони забезпечують здорове середовище у будівлі і не виділяють у повітря шкідливих речовин. Суміш з вапна коноплі та води перевершує за своїми властивостями бетон.

Літаки

Є бажання політати на коноплі? Легко! У 2016 році злетів у небо літак, який був виготовлений з максимальним використанням конопляних відходів. Літальний засіб розрахований на чотирьох осіб, а розмах крил становить 11 метрів.

Біопаливо

Вчені пішли ще далі у своїх бажаннях. Вони вирішили не тільки створити літак з рослинних волокон, але й заправити його конопляним паливом. На жаль, у більшості країн ця рослина заборонена для вирощування, а тому й використовувати її у паливній промисловості нема змоги. Коноплі ледь вистачає на харчову та медичну сфери життя.

Користь коноплі можна перераховувати довго, легше спробувати фемінізоване насіння. Уряди деяких країн зрозуміли це і дали можливість фермерам вирощувати промислові сорти для різних цілей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...