• Головна
  • Магазин, який подобається усім…
11:35, 21 липня 2017 р.

Магазин, який подобається усім…

Магазин, який подобається усім…

Вивчаючи історію успіху торговельної мережі «АТБ», експерти сходяться на думці про те, що формат «м'який дискаунтер» виявився оптимальним рішенням для українських споживачів.

Чи не щомісяця в Західній Україні з’являються нові магазини «АТБ». Приміром, у червні в Луцьку на вулиці Конякина відкрив свої двері дискаунтер, що отримав у цій мережі внутрішній номер 1085. А в цілому станом на кінець першого півріччя компанія налічувала 880 діючих магазинів у 224 населених пунктах країни. Не дивно, що так багато наших співвітчизників стали постійними покупцями в «АТБ». Щодня тут отоварюються близько трьох мільйонів українців.

У чому ж секрет популярності цієї торговельної мережі, що так динамічно розвивається та є найбільшою в нашій країні? Галузеві експерти, відповідаючи на це запитання, передусім згадають про вибір вдалого формату. Адже «АТБ» – це унікальний національний дискаунтер, діяльність якого базується на передовому зарубіжному досвіді й орієнтується на європейський підхід до контролю якості продукції та обслуговування покупців. Що ж це означає?

Магазин, який подобається усім…, фото-1

Уточнимо, що дискаунтер не є українським винаходом. Такий формат тією чи іншою мірою давно використовують західні торговельні корпорації, пропонуючи своїм покупцям певний набір товарів за цінами, які наближені до акційних (з англійської «discount» переводиться як «знижка»). Але на початку минулого десятиліття банально скопіювати і перенести таку практику в Україну було неможливо через низку специфічних характеристик нашого ринку.

Вивчивши зарубіжну практику та настрої українських покупців, на початку свого становлення «АТБ» став впроваджувати видозмінений і адаптований до вітчизняних реалій формат «м'який дискаунтер». Враховуючи, що то були 2000-ні роки, це стало першим подібним досвідом в Україні. Нова система самообслуговування передбачала магазини з широким асортиментом товарів за оптовими цінами. У поєднанні зі зручним розташуванням і високою якістю продукції цей формат максимально відповідає вимогам споживачів, що і було доведено на прикладі даної торговельної мережі.

Магазин, який подобається усім…, фото-2

Галузеві експерти також наголошують, що успіх розвитку мережі магазинів «АТБ» стосується не лише формату, але й основ управління бізнесом, повністю стандартизованих для усіх торговельних точок по країні. Асортимент магазинів складає більше ніж 3500 найменувань, з яких близько 800 позицій – це товари власних торгових марок «АТБ». За рахунок мінімізації витрат на логістику і рекламу вартість такої продукції нижча за середньоринкову, проте її якість не поступається якості товарів відомих брендів. «Безумовно, грамотна цінова політика й упевненість у високій якості товарів є основними причинами вибору «АТБ» мільйонами українців у різних регіонах нашої країни: на заході і на півдні, у центрі та на сході. Але для того щоб забезпечити доступні ціни і гарантовано високу якість, потрібна наполеглива щоденна праця багатотисячного колективу», – каже Оксана Молодцевата, директор служби управління регіонами ТОВ «АТБ-маркет». За її словами, кількість співробітників торговельної мережі давно перевищила тридцять тисяч осіб. Тільки за минулий рік компанія створила 7 тис. нових робочих місць.

Магазин, який подобається усім…, фото-3

А це означає, що успішна робота «АТБ» у певному розумінні впливає і на економіку України. За даними Державної фіскальної служби, компанія входить до двадцятки найбільших платників податків країни – у 2016 році мережа перерахувала до бюджетів різних рівнів і спеціальних фондів близько 5,5 млрд грн. Це єдиний представник роздрібної торгівлі, що потрапив на таку високу позицію рейтингу. «Наш бізнес повністю відкритий і прозорий. Ми своєчасно та в повному обсязі виконуємо усі свої зобов'язання перед державою і щорічно нарощуємо показники відрахувань до бюджетів різних рівнів», – підкреслює Наталія Шаповалова, заступник генерального директора ТОВ «АТБ-маркет». Вона акцентує увагу на тому, що в кожному регіоні присутності мережі позитивний вплив на локальну економіку здійснюється не лише за рахунок сплати усіх податків і створення нових робочих місць, але й за рахунок підтримки місцевих виробників. «Ми дотримуємося політики максимального збереження регіональних культурних і кулінарних традицій, тому намагаємося в кожній області представити в магазинах товари місцевих виробників», – говорить Наталія Шаповалова.

Таким чином, можна упевнено стверджувати, що м'які дискаунтери «АТБ» – це магазини, які подобаються усім: покупцям, співробітникам, місцевим товаровиробникам і навіть державному бюджету. Це унікальна історія успіху як у межах окремої галузі, так і для української економіки загалом. А головне, що діяльність компанії приносить користь кожному своєму клієнтові, дозволяючи за доступними цінами купувати якісну продукцію.

Марина Іванова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АТБ #супермаркет #магазин #мережа #продовольчітовари
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...