• Головна
  • Перший раз у перший клас. В якому віці відправити дитину навчатись в школі
11:31, 8 червня 2017 р.

Перший раз у перший клас. В якому віці відправити дитину навчатись в школі

Перший раз у перший клас. В якому віці відправити дитину навчатись в школі

Питання готовності дітей 6 років до навчання у школі є досить актуальним. Цим питанням переймаються не лише батьки, а й педагоги-практики, які розуміють особливості психофізіологічного розвитку дитини-дошкільника, адаптації до соціуму, психологічної залежності від родини та звичних умов перебування в ігровому середовищі.

Всім відомо, що в віці 6 років починається кризовий період розвитку особистості. Тому потрібно відповідально ставитися до вирішення питання з якого віку віддавати дитину до школи.

Не зважаючи на те, що дошкільний вік визначено як базовий етап фізичного, психологічного та соціального становлення особистості дитини, діти-шестирічки часто приходять до першого класу, переживаючи тяжкий період психологічної адаптації та соціального становлення.

Державним стандартом дошкільної освіти України є Базовий компонент дошкільної освіти. У ньому зведено норми і положення, що визначають державні вимоги до рівня освіченості, розвиненості та вихованості дитини 6 (7) років; сумарний кінцевий показник набутих дитиною компетенцій перед її вступом до школи.

У сучасній психології та фізіології існує безліч тестів для визначення рівня готовності дітей дошкільного віку до перебування в нових соціальних умовах, навчання в школі, рівня засвоєння державних стандартів дошкільної освіти тощо. Проте залишається болючим питання, як, керуючись, в першу чергу інтересами дитини, знайти оптимальну відповідь на запитання: «У скільки ж років дитина повинна йти до першого класу?». Звісно, ситуацію потрібно розглядати в кожному окремому випадку.

Психологи стверджують, що кращим варіантом вирішення питання є загальна оцінка готовності вашої дитини до навчання у школі та справедливе рішення на користь самої дитини. Звичайно, краще почати ходити в школу з 7 років. Шестирічки та семерічки разюче відрізняються в розвитку, що впливає на готовність дитини навчатися. Дитина не зможе нормально вчитися, якщо вона не набавилась. В такому випадку навчання відбуватиметься, але воно не буде корисним для школяра і продуктивність буде низькою. Щоб, навчаючись в 1 класі, шестирічна дитина почувала себе комфортно навчання повинно проходити в ігровій формі. Процес навчання не має бути складним і перенавантаженим (в такому віці діти можуть навіть почати маніпулювати батьками, розказувати їм, що у них болить живіт, голова, горло, аби лиш не йти до школи. А все через те, що їм нецікаво, занадто важко). Також важливу роль відіграє матеріальне забезпеченя школи. Якщо дітям є чим гратися навчаючись, тоді відбуватиметься правильний розвиток.

Отож, якщо батьки люблять свою дитину, вони обов’язково дадуть їй час для дозрівання. Розуміння ситуації, дії, які сприятимуть розвитку дитини – запорука успіху. І пам’ятайте: ніхто не має права заборонити вам перестати водити шестирічну дитину в садок! Можливо, про це багато говорять самі вихователі й завідувачі дошкільних закладів , але це маніпуляція. Що робити, вирішувати батькам!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#першачки #школа #вибір #розвиток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...