• Головна
  • Найголовніше у мистецтві – думка. Художник її відображає, а глядач повинен її відчути
10:11, 26 травня 2017 р.

Найголовніше у мистецтві – думка. Художник її відображає, а глядач повинен її відчути

Іван Кляпетура – один із найцікавіших сучасних скульпторів та художників Кам’янця-Подільського, один із перших викладачів художньої дитячої школи. Він працює практично із будь-яким матеріалом, а його роботи прикрашають найбільш відвідувані місця нашого міста.

Нещодавно у виставковій залі було презентовано декілька робіт Івана Кляпетури. Кожна робота для скульптора пов’язана із глибокими спогадами з минулого та творчими інсайтами.

Як виникло прагнення стати митцем?

Починав ще у 1963 році. Разом з товаришем ходили у студію в парку, там займалися здебільшого уже дорослі, а ми були малі зовсім, я був в класі восьмому чи сьомому. Потім через два роки її закрили, а ми перейшли в Будинок піонерів. Тут нас готував до вступу в університет Дмитро Брик, який дав художні основи.

Взагалі, я з дитинства малював. Мама змушувала нас працювати, звичайно, як у селі. Та я більше ніким і не хотів бути, тільки художником. Відразу пішов працювати у художню школу, а згодом і у власну майстерню.

18741153_1829867070663619_1832296918_nПройшовши такий довгий творчий шлях, як ви оцінюєте власну діяльність?

Найголовніше у мистецтві – думка. Художник її відображає, а глядач повинен її відчути, фото-1

Я художник, який любить все і портрети, і скульптуру. Я завжди шукаю новий матеріал, використовую камінь, дерево, вапняк, глину. Ідеї приходять спонтанно. (Скульптор демонструє творіння «Три кольори») От, наприклад, колов дрова і вирізнив незвичайну фігурку, я її доробив. Перетворив у таку незвичайну гітару. Такі роботи дуже люблять німці, поляки, вони часто і стають моїми клієнтами.

Звідки у вас оце невичерпне джерело натхнення?

Буває сниться мені. Прокидаюсь серед ночі, починаю малювати. Звісно, бувають застої, але я живу у селі, а тому переключаюсь на фізичну працю на природі.

Які проблеми у вас виникають, як у сучасного митця Кам’янця?

У творчості у мене ніяких проблем. Проблеми у владі, вони нас не чують, не хочуть бачити. Думаю, для них мистецтво – це лише мазанина. От нас 10 художників з одного села Кадиївці, а у районній раді навряд чи про нас знає хоч хтось.

Що було і залишається для вас орієнтиром у мистецьких пошуках?

Найголовніше у мистецтві – думка. Художник її відображає, а глядач повинен її відчути, фото-2

Це здебільшого творчість європейських митців. Коли я ще навчався, основним напрямком звичайно був соцреалізм, але мене він не цікавив. Тоді вражали імпресіоністи, пуанталісти. Шкода, що в Україні немає видання, яке дозволило б зрозуміти, як проходить мистецька лінія і в Україні, і за кордоном.

Але основним сьогодні є те, що живе художнє різноманіття. Розвивається як і авангард, так і класика. Кожен малює по-своєму. Зараз воля. Я тільки за таке мистецтво.

Тобто для вас найголовніше у мистецтві – це свобода?

Найголовніше у мистецтві – думка. Художник її відображає, а глядач повинен її відчути.

Знаєте, художник може писати правильно технічно, а мислі в нього нема. А є інакші. Ідея в картинах є, хоч іноді бувають професійні погрішності. Але ж є над чим думати! Шкода, що іноді художник-фотоапарат ціниться більше, аніж художник, який працює ще й інтелектуально.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Скульптор #Кадиївці #ІванКляпетура #художник
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...