11:54, 18 квітня 2017 р.

ТАБАТА БУВ НЕ ПЕРШИМ (Блог)

Перед тим як розказати за цей чудовий метод (протокол проведення високо інтенсивного-інтервального тренінгу) розкажу веселу історію:
Перед початком тренування заходить в зал дівчина.
«Можеш почати розтягуватись, - кажу їй, - поки інших немає в тебе є ще пару хвилин!»
І на моє здивування вона замість того, щоб почати розтягуватись, розминатись на ролику, включає на телефоні таймер з протоколом «ТАВАТА» і починає виконувати в спокійному темпі скручування корпусу лежачи!   Хто не знайомий з таким протоколом зрозуміє все прочитавши статтю до кінця!...
Щоб зрозуміти повністю Табату – необхідно згадати легендарного білоруського спортсмена, олімпійського чемпіона з метання молоту Сергія Литвинова. Та метод який було названо в його честь, а саме «Спринт Литвинова». В свої тренування він регулярно включав незвичайний (на той час) спринт, а саме – 8 фронтальних присідань зі штангою вагою 185 кг та спринту на 400 метрів – і таких 4 раунди без відпочинку між ними,  (на даний момент вже нікого не здивуєш такою програмою по загально-фізичній підготовці, тому що це досить звична схема в CrossFit-спільноті) але у 80-х американець Ден Джон (який мав безпосереднє відношення до збірної США з легкої атлетики) швидко зрозумів, що це серйозна фіз.-підтримка до загального розвитку атлета.
На загал, після того як в США стали регулярно використовувати аналогічні та подібні методи, фізична форма їхніх атлетів різко поповзла догори. При цьому всі спортсмени, незалежно від виду спорту, почали відзначати покращення не тільки в спеціальних дисциплінах, ефект від методики Литвинова став помітний візуально – хлопці на очах ставали все більш м’язистими та рельєфнішими.  Так на світ і з’явилась методика «Спринт-Литвинова». Але в Світі є ще й ЯПОНЦІ, які не звикли відставати в своїх досягненнях)))… Так вот, доктор Ізумі Табата, такий собі професор Токійського університету, завдячуючи тій самій, можна сказати, японській дисципліні, натхненню, фантазії випадково відкрив метод, який здатний викликати метаболічний відгук надзвичайно лекого рівня!!!!! Суть методу заклечається в наступному:
  • Ви берете одну вправу (бажано одну)
  • Вправа повинна бути багатосуглобовою  та мати глобальний вплив на організм! Це дуже важливо!
  • Виділяєте на тренування 4 хвилини. Розділивши час на 8 підходів по 20секунд на виконання вправи та 10 секунд на відпочинок
    Ви повинні на протязі 20 секунд виконувати вправу в МАКСИМАЛЬНОМУ ТЕМПІ,максимально можливу кількість повторів, після чого 10 секунд – відпочинок і знову у МАКСИМАЛЬНОМУ ТЕМПІ – і так всі 4 хвилини!!!!!

А тепер саме цікаве! Те про що «фахівці» ФІТНЕСУ не знають і тому не розповідають!!!
Інтенсивність вправ які використовуються регулюються таким чином, щоб за 20 секунд фази навантаження Ви могли зробити не більше ніж 8 – 10 повторів. Паузу «відпочинку» дозволено проводити по різному. Наприклад, падати обезсилено на підлогу після завершення кожної фази навантаження, а можна стояти на прямих руках, залишаючи в робочих м’язах навантаження. У випадку з кардіо перші 20 секунд ви відчайдушно біжите/гребете і т.д., а в подальшому 10 секунд «відпочинку» робите те ж саме, але з інтенсивністю на 50 % нижче від основного навантаження!
Але ще одне попередження для всіх! Обидва прийоми «Спринт-Литвинова» та протокол «ТАВАТА» - ніяк не можуть служити як єдиний метод підвищення метаболізму!!!Це задача декількох взаємно пов’язаних заходів, включаючи в себе, особливу побудову силових тренувань та грамотну стратегію харчування! Просто додавши тренування по протоколу ТАВАТА до своїх звичних тренувань, ви нічого не зміните! Не зважаючи на височайшу ефективність, якщо ці методи застосовуються в розріз із загальним методичним контекстом, вони не будуть спроможні самостійно вирішити ваші амбітні проблеми!!!! До того ж вони шкідливі для серцево-судинної системи більшості із нас! І саме тому КАТЕГОРИЧНО НЕ ВАРТО використовувати ці прийоми на власний не компетентний розсуд!!!!
Тепер, я думаю, стало зрозумілим, що дівчина, яка почала виконувати скручування корпуса за протоколом «табата» перед тренуванням та в спокійному темпі навіть не підозрювала, що вона робить не тільки НЕ ТЕ ЩО ТРЕБА, а навіть НЕ ТАК ЯК ПОТРІБНО! І головне НЕ ТОДІ КОЛИ ЦЕ НЕОБХІДНО!!!! А навчив її так робити той самий «фахівець» фітнесу, який не знає навіть, що таке FITNESS!!!!!!

P.S.: «Якщо ви обираєте тренера за зовнішністю - , тоді будьте готові, що програма складається розумом!!! Назад здоров’я не повернеш!»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Спорт #фітнес #кросс-фіт #історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...