• Головна
  • 12 років за шкільною партою: чи потрібні такі зміни?
13:49, 17 січня 2017 р.

12 років за шкільною партою: чи потрібні такі зміни?

З приходом нового року приходять і нові зміни, які ніяк не полишають систему освіти України останні декілька років. Модифікувати наші експерти-політики беруться всі рівні: від початкової до вищої. Цьогоріч першокласники йтимуть до школи на дванадцять років.

Дискусія щодо цього законопроекту тривала багато років, як серед слуг народу, так і в суспільстві. Українці не звикли до змін, які, здебільшого, болісно ставлять відбиток на них самих, тому активно виступають проти такого запровадження. Мовляв, діти і так перевантажені шкільною програмою, адже ні в одній країні світу не вивчають 24 предмети. Батьки вважають, що достатньо лишень забрати непотрібні уроки. Політики ж навпаки вбачають ряд переваг у цій реформі.

«Діти мають здобути в школі вміння й компетентності XXI століття, які узгоджені країнами Європейського Союзу і які потрібні сучасному українцю. Це знання рідної, державної і двох іноземних мов, інформаційних технологій, вміння критично мислити, аналізувати, працювати в команді, мати навички фінансової грамотності та підприємництва», - пояснює Лілія Гриневич.

Реформа передбачає, що середню освіту дитина розпочинатиме обов’язково з шести років і складатиметься з таких етапів:

                   4 роки – початкова освіта у початковій школі

12 років =  5 років – базова середня освіта у гімназії

                   3 роки – профільна середня освіта у ліцеї, коледжі, технікумі

Перевагою цього законопроекту стане заперечення стереотипу про обов’язковість та затребуваність вищої освіти, адже старшокласник одразу після школи зможе працювати за професією. Зараз, переважно, випускники, які закінчують середню освіту в 16 років, не можуть визначитися з фахом подальшого навчання. Лише на 2-3 курсі починають розуміти, що вступили не на ту спеціальність. Дванадцятирічна освіта ж передбачає перехід до студентського життя вже повнолітньою і цілком дорослою людиною.

Але є вагома проблема – це недофінансування освіти, насамперед профільної. Аби професійне навчання старшокласників було ефективним та якісним, їх слід забезпечити відповідною літературою, обладнати приміщення, розробити новітні програми тощо. На все це потрібні кошти і не маленькі, адже до цього списку додається ще заробітна платня вчителям.

Як запевняють політики, зміни плануються не кількісні, а якісні. Але це покаже час, адже у 1999 році теж запровадили дванадцятирічну середню освіту, але вже у 2010 школярів знову перевели на одинадцятирічне навчання через відсутність фінансування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Я ЗА. Це збалансує шкільну програму та розвантажить учнів.
10,3%
ПРОТИ. Діти й так перевантажені великою кількістю предметів.
89,7%
Байдуже відношусь до майбутнього середньої освіти.
0,0%
#12-річнаосвіта #школяріКам'янця #школи #вчителі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...