• Головна
  • Що читати в холодну пору, якщо ти не любиш «теплі» історії
03:12, 27 листопада 2016 р.

Що читати в холодну пору, якщо ти не любиш «теплі» історії

У Інтернеті є досить багато книгрекомендованих для осені й зими, які радять смакувати з гарячим какао, закутавшись у теплий плед. А що читати, якщо дотепло-шоколадно-кавовихісторій не лежить душа? Команда сайту «3849.com.ua» рекомендує добірку українських та перекладних книг, які зовсім не зігрівають, але мають чудовий «холодний» настрій.

Макс Кідрук«Зазирни у мої сни»

Макс Кідрук належить до тих небагатьох українських письменників, які можуть достойно представити українську книгу на європейському ринку. Ця книга зацікавить усіх, хто любить містику, науку, цікавий виклад. До того ж, мене як читача зачепив соціальний конфлікт книги, драма однієї сім’ї, яка стала чудовим тлом роману. Незвичний хлопчик Тео, таємничий уявний  друг, містичні сни, сила і слабкість, з якою живуть герої книги «Зазирни у мої сни». Окремий комплімент автору за цікавий та зрозумілий виклад наукових понять, які зацікавлять будь-якого читача.

Що читати в холодну пору, якщо ти не любиш «теплі» історії, фото-1

Тож, якщо ви ще не читали Кідрука – ця книга стане гарним початком ваших читацько-письменницьких стосунків. Якщо ж ви вже встигли полюбити книги цього молодого автора, цей роман вас не розчарує.

Вікторія Гранецька «Щасливий»

Сюжет твору – це реальна історія вінницької дівчини і хлопця-мусульманина, які покохала і пройшли через багато перешкод задля свого щастя. Саїд – їхня третя дитина, якій написано на роду бути «щасливим».

Що читати в холодну пору, якщо ти не любиш «теплі» історії, фото-2

Книга привабить і поціновувачів східної культури, адже вона руйнує багато стереотипів про традиції та життя мусульман, які нав’язували нам з телеекранів і сторінок дешевих книг. Варто додати, що авторка доручила «перевірити» свій твір відомому сходознавцеві Михайлові Якубовичу, який першим переклав Коран української мовою. Є у книзі й війна… Головний герой – уродженець Нагірного Карабаху, де упродовж 80-90 р.р. відбувалися військові дії. Українцям сьогодні необхідно читати про «іншу» війну для розуміння своєї. Та найголовніше те, що Вікторія Гранецька знову здивувала якісним текстом. Авторка щоразу подає себе в іншому жанрі та робить це досить успішно.

Дзвінка Матіяш «День Сніговика»

За жанром – це роман-антиутопія, що для української літератури є дуже великою рідкістю. Твір входить до серії для підлітків видавництва «Discursus».

Головна героїня Ірма проживає зі своєю сім'єю у Медовому місті, де, як не парадоксально, мед вважають шкідливим. Так само шкідливе все те, що ми звикли вважати корисним для нашого здоров'я. Дівчина має неабиякі математичні здібності, чим дивує своїх вчителів та навіть викликає до своєї персони приховану підозру. Дівчинка мріє вчитися Особливій математичній школі Великого міста. Та в ньому править жорстокий Диктатор і всі остерігаються мегаполісу, адже ті, хто виїхав з рідного міста вже не змогли до нього повернутися і дуже сильно змінилися, стали іншими, чужими.

Що читати в холодну пору, якщо ти не любиш «теплі» історії, фото-3

Усе в цій книзі особливе: герої, події, сюжет і, навіть, ліричні відступи автора. «День Сніговика» - це роман для підлітків, який повинен прочитати кожен свідомий дорослий українець. Адже символізм твору сам напрошується на порівняння: це і жорстокий диктатор, і особливе місто, і сніг, і залякані люди, і, звичайно, ті, хто виступив проти режиму і згодом його повалив.

Віоліна Ситнік «Особистий простір»

Ви кам’янчанин і ще не чули це ім’я? Мабуть, ви зовсім не читаєте газети й френдстрічку у Facebook. Письменниця уже видала декілька книг у співавторстві («Балачки про все на світі», «Теревені аж до ранку», постійний автор «Теплих історій»), отримала немало літературних нагород, у тому числі стала дипломантом «Гранослова».

Що читати в холодну пору, якщо ти не любиш «теплі» історії, фото-4

«Особистий простір» - це дебютна книга Віоліни Ситнік, яка була презентована на Львівському форумі видавців 2016 р. Вона захопить вас із першої сторінки, адже більшість оповідань невигадані, а герої так нагадують когось з одногрупників, колег, чи сусідів. Віоліна зібрала під однією обкладинкою цілу галерею яскравих героїв, сильних характерів і навіть романтичних натур із твердим розумом. Сама авторка визначила жанр, як «суворий реалізм», тож ви зустрінетеся із гострими соціальними темами емігрантства, абортів, кар’єризму та ін. Раджу прочитати цю книгу всім кам’янчанам і зрозуміти, що таланти живуть не лише в далекій Америці чи трохи ближчій столиці, вони й серед нас.

Стівен Кінг «Сяйво»

Про цього письменника стільки багато написано, сказано і переказано, що вважаю зайвим рекламувати це ім’я. Книга чудово підійде для холодних вечорів, адже настрій у неї такий – холодно-осінній. «Сяйво» - роман, під час читання якого, мурахи не будуть вас покидати, а стануть супутниками до останньої сторінки. Таємничий готель «Оверлук» змінює життя однієї сім’ї назавжди. Головним героєм твору є Денні Торренс – хлопчик, який «сяє» - володіє екстрасенсорними здібностями, може читати думки та бачити привидів давніх трагічних подій. Краса і моторошність, розкіш і кров заставлять вас читати книгу на одному напруженому подихові.

Що читати в холодну пору, якщо ти не любиш «теплі» історії, фото-5

Єдине, що розчарувало – це неякісний переклад на українську мову. Читання інколи нагадувало погану дорогу, бо я часто спотикалась об нерівності та перекладні недогляди. Та все ж враження залишилося моторошно-хорошим. Куди ж без моторошності, коли читаєш Короля Жахів?

Пола Гоукінз «Дівчина в потязі»

Продовжимо тему перекладної літератури світовим бестселером «Дівчина в потягу».

Що читати в холодну пору, якщо ти не любиш «теплі» історії, фото-6

Детективна історія, яка ведеться від імені трьох жінок, у життя яких є місце домашньому насиллю, алкоголізму та зраді. Алкоголічка Рейчел, яка і є тією самою дівчиною з назви, кожного дня безцільно їздить у потязі в Лондон, підпиваючи алкоголь та втупивши очі у вікно, і спостерігає за життям пари з будинку навпроти залізничних колій. Та одного дня вона розуміє, що Меган (дівчина, за якою вона спостерігає) зраджує своєму коханому. У той же вечір Рейчал напивається і вирушає до свого колишнього чоловіка, а на ранок прокидається вся у крові, ранах і без жодної згадки про вчорашній день. А ще зникає Меган…І на додачу – сам вищезгаданий Стівен Кінг схвально відгукнувся на цей роман і порадив його до прочитання. Тож рекомендуємо і ми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#книги #тепліісторії #Кіндрук #СтівенКінг #Гранецька #Матіяш #Гоукінз
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...