• Головна
  • Внесені зміни про призначення комунальних субсидій
13:30, 24 листопада 2016 р.

Внесені зміни про призначення комунальних субсидій

8 вересня 2016 Урядом прийнято постанову № 635 «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (набрала чинності 21.09.2016).

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб за попередній календарний рік. 

Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року. 

Внесеними змінами передбачено, що для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи без урахування податку з доходів фізичних осіб. 

У разі, коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером ( звільнена з роботи на період звернення), який не має інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія. При цьому громадянам, які користуються субсидією, поновлення на наступний період проводиться автоматично на підставі доходів за попередній календарний рік (2015 рік).

Для перерахунку субсидії за новим порядком, а саме врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням, необхідно звернутись до Департаменту соціального захисту населення із заявою для призначення субсидії на новий період. 

Вказаною постановою також уточнено порядок обчислення сукупного доходу для осіб, які досягли 18-річного віку (станом на 1 січня року, за який враховуються доходи(2015 рік)):

  • особам, які мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (станом на 31 грудня цього ж року), або у яких відсутній дохід, але вони навчаються за денною формою навчання, для розрахунку субсидії враховується середньомісячний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи (станом на 31.12.2015 – 1378 грн.); 
  • особам, у яких відсутні доходи - для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії (2756 грн.). В окремих випадках за рішенням районних комісій для осіб, які проживають у сім'ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму; 
  • особам, які мали середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року за який враховується дохід, але отримували пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, допомогу по безробіттю або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку станом на 31 грудня року, за який враховуються такі доходи, то до розрахунку субсидії включаються фактично отримані доходи; 
  • особам які протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, станом на 31 грудня року (689 грн.), за який враховуються доходи.

Крім того, доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу сім'ї при призначенні субсидії, а саме: 

  • вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок; 
  • протезно-ортопедичних виробів; 
  • засобів реабілітації; 
  • суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров'я, що пов'язане з виконанням ним трудових обов'язків.
Також внесеними змінами передбачена можливість перерахунку субсидії в межах строку призначення, у разі якщо особа не згодна з рішенням про проведення розрахунку субсидії на наступний період та має додаткові обставини, які безпосередньо впливають на визначення розміру сукупного доходу за попередній період, що підтверджується відповідними документами.

Слід звернути увагу, що громадянин, якому призначено субсидію, зобов'язаний протягом місяця поінформувати Департамент соціального захисту населення, зокрема, про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні. 

Окремо наголошуємо, що бланки заяв та декларацій, які отримані через Укрпошту, для громадян, які користуються субсидією, заповнювати не потрібно, оскільки, продовження субсидії на наступний період проводиться автоматично без звернення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидії #комунальні #призначення #населення #внесенізміни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...