• Головна
  • Хмельничанам встановлять загальнобудинкові лічильники газу
09:50, 2 липня 2016 р.

Хмельничанам встановлять загальнобудинкові лічильники газу

Встановлення загальнобудинкових лiчильникiв споживачам блакитного палива iнiцiювала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Відповідно до частини 3 статті 18 Закону України «Про ринок природного газу», що набув чинності 1 жовтня 2015 року, постачання природного газу споживачам здійснюється за умови наявності вузла обліку природного газу.

Побутові споживачі у разі відсутності приладів обліку природного газу споживають природний газ за нормами, встановленими законодавством, до термінів, передбачених у частині першій статті 2 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Відповідно до статті 6 Закону України «Про забезпечення комерціного обліку природного газу», суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких використовується газ, у встановлені цією статтею терміни, зокрема, тільки для приготування їжі – до 1 січня 2018 року.

Наразі 8,5% газифікованих квартир міста Хмельницького оснащені індивідуальними лічильниками газу. У 1335 багатоквартирних будинках проживає більше 43000 абонентів, які використовують природний газ без індивідуальних приладів обліку.

На виконання нормативно-правових актів, а також перспективного плану розвитку систем газопостачання у Хмельницькій області, затвердженого НКРЕКП, ПАТ «Хмельницькгаз» виконує роботи із встановлення загальнобудинкових лічильників у багатоквартирних  будинках, мешканці яких в повному обсязі чи частково розраховуються за норми споживання та використовують газ для приготування їжі.

Представники галузі звретають увагу на основні проблемні питання щодо запровадження індивідуального обліку у абонентів(населення) тільки з газовою плитою, це висока загальна вартість встановлення індивідуального обліку та великі терміни встановлення – більше 10 років.

Переваги від запровадження будинкового обліку газу у населення :

–  будинковим обліком пропонується оснастити будинки із загальною кількістю близько 2,3 млн. абонентів (82% абонентів без обліку);

–  вартість обліку менша в 5 раз (економія більше 3 млрд. грн.);

–  термін встановлення менший в 10 разів (з урахуванням орієнтовного кінцевого терміну встановлення 100% будинкового обліку там, де це економічно ефективно до кінця 2016 року)

Як зазначають фахівці газорозподільчої компанії, забезпечення загальнобудинковими приладами обліку замість індивідуальних дадуть можливість в державних масштабах налагодити централізований облік спожитого природного газу населенням, а газорозподільчій компанії – зекономити тарифні кошти і робочий час. Крiм цього, це дозволить уникнути втрат такого дороговартiсного енергоносiя, як природний газ, та забезпечити його чiткий систематичний облiк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#газ #НКРЕКП #лічильник
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...