14:31, 17 червня 2016 р.

Літній табір для дітей

Вже сьогодні ввечері до Кам'янця завітає унікальний проект "Люди майбутнього" та особливі гості - група підлітків з визволених територій. Вони перебуватимуть в місті 2 тижні.
Дякую усім, хто вже погодився допомогти та підтримати проект.

Мета проекту - навчити толерантності та "зшити країну" ось так, через людей.
Сподіваюся, що Кам'янець гідно проявить себе, і як організатори, так і гості залишатимуть місто із купою позитивних та незабутніх вражень.
А цей перший досвід стане початком багатьох інших цікавих проектів.

Якщо ви хотіли б також долучитися та запропонувати певну активність для дітей, або співпрацю організаторам проекта - будь ласка, напишіть мені в приватні повідомлення.
Прошу розуміння того, що проект є соціальним, а отже не передбачає комерційної складової. Тобто, ви або долучаєтеся на умовах волонтерства або, якщо ви пропонуєте певні послуги, то їх вартість має бути на рівні покриття витрат. 
Розглядайте це як можливість зробити свій внесок у те, щоб сворити кращу країну для нас усіх, а також - заробити репутацію, яка на сьогодні вже є ціннішою за гроші.

Табір “Люди Майбутнього”

Заїзд І: 17 червня – 1 липня 2016 р.  (24 учасника)
Заїзд II: 25 липня – 7 серпня 2016 р. (24 учасника)

 

       Не важливо скільки тобі років, ти завжди можеш змінити світ на краще!

 

Для ЕкстреМала не підходить слово “табір”. Не вигадали ще такого слова. Немає в законодавстві такої форми, яка б відображала все те, що відбувається у нашому таборі.

 

14 років тому творчо-спортивний табір “ЕкстреМал” створювався як прообраз дитячого табору для альпіністів. Загалом, назва пишеться з великої літери “М” в середині, тому що абревіатура МАЛ означає “Міжнародний альпіністський табір”. Під знаменами МАЛів збирались представники різних країн, яких об’єднувала любов до гір і до гірської культури, заснованій на винятковій сміливості, усвідомленому ризику, повній довірі і готовності в будь-який момент прийти на допомогу.

Screen Shot 2016-05-15 at 8.03.17 AM

Screen Shot 2016-05-15 at 8.03.17 AM

ЕкстреМал також заснований на гірській культурі. Протягом усіх років існування в кожній групі ми навчаємо учасників основам скелелазіння, альпінізму і екстремальних видів спорту. Ми не визнаємо “гри” в гірський спорт. Якщо Ви обрали ЕкстреМал, ви стаєте нашим партнером по зв`язці. Ми навчимо вас багато чому з того, що знаємо самі: як працювати у зв`язці при проходженні скельних маршрутів різної складності, як орієнтуватися на місцевості, як надати першу медичну допомогу, як проходити складні природні перешкоди, діяти в печері і виживати в дикій природі.

Screen Shot 2016-05-15 at 8.03.56 AM

Screen Shot 2016-05-15 at 8.03.56 AM

Але гори – це не самоціль. Гірська культура для нас важлива тому, що ми віримо в людей, доброту і взаємопоміч. Тому в ЕкстреМалі ми ще й навчаємось працювати в команді. Не “за командою”, хоча і це важливо в екстремальних ситуаціях, а “в команді”. Це означає, що ми вчимось так вибудовувати свої відносини з людьми, щоб створювати умови для комфортної співпраці. Ми отримуємо багато важливих знань – про роль емоцій та почуттів, про конфлікти, про цінності, які об`єднують, про те, як створювати команди, чому кожен із нас є природженим лідером, і за яких умов ми готові продемонструвати це лідерство світові.

А тепер – головне. Ми не просто відпочиваємо. Насправді, ми і не відпочиваємо. В кожному заїзді група учасників разом з експертами і майстрами створюють творчий продукт, який силою свого емоційного і смислового впливу змінює світ на краще. Це вуличні вистави на площах різних міст світу, фотовиставки, фільми…

Роботи наших учасників демонструвались на виставках у Київському планетарії, Галереї “Хлібна” в Державному історичному заповіднику Софія Київська, в містах: Київ, Москва, Леві (Фінляндія). Учасники таборів отримували перемоги на конкурсах фотографій, стали студентами і випускниками провідних театральних ВУЗів України і Росії. Ми показували свої вистави на вулицях Алушти, Судака, Местії (Грузія), Києва. Про табір відзнято 2 документальні фільми, а сюжети демонстрували на каналах 1+1, СТБ, Інтер, Росія.

Screen Shot 2016-05-15 at 8.04.08 AM

Screen Shot 2016-05-15 at 8.04.08 AM

Таким чином, кожен табір – це об’єднання двох основних видів діяльності: вивчення гірських видів спорту і вивчення основ творчих професій і реалізації творчих проектів.

Як це відбувається.

Фактично в кожній групі (12-15 осіб) утворюється спільнота учасників і “дорослих”, завдання яких – здивувати і, хоча б на краплю, змінити цей світ за 15 днів. Це процес співтворчості. Перша третина заїзду присвячена навчанню. Потім група переходить у проектний режим. На цьому етапі завдання дорослих – забезпечити ефективну роботу групи з реалізації спортивних і творчих проектів. Ідеї підтримуються всі. В рамках бюджету допускаються будь-які форми роботи – відрядження, інтерв`ю, нічні, ранкові і вечірні зйомки, архівний пошук, робота над текстами і ролями тощо. При цьому групи встигають знайти і пройти найцікавіші об`єкти в районі перебування – печери, катакомби, національні природні парки, замки, каньйони… Бачити те, що не бачать звичайні туристи, – унікальні підземелля, людей, захоплених своєю професією і пізнанням оточуючого світу, унікальні природні об`єкти, нічне зоряне небо, вогнища…

Screen Shot 2016-05-15 at 8.04.17 AM

Screen Shot 2016-05-15 at 8.04.17 AM

Яка Програма планується для дітей зі cходу України?

Скелелазіння + акторська майстерність і постановка вистави. З групою працюють – 2 інструктори з гірської підготовки, психолог, режисер, на фінальній частині – два оператори.

Спортивне завдання групи – опанування основ скелелазіння, спелеології і подорожей у дикій природі, підготовка до проходження спелеомаршруту в печері Атлантида, скелелазних маршрутів у Карпатах (Верховинський район). У спортивну програму можуть вноситись зміни, пов`язані з рівнем підготовки групи і погодних умов.

Творче завдання – підготовка і показ драматичної вистави на ратушній площі м.Кам’янець-Подільський, зйомки телевізійної версії вистави. Для групи буде підібраний драматургічний матеріал, який відображає тему толерантності, взаємної довіри, пошуків шляхів виходу з конфлікту. Завдання групи – поставити таку виставу, яка б змусила глядачів задуматись про цінність людського життя і способи вирішення конфліктів. Відео версія вистави (за умови успішного виконання) буде запропонована для показу на телеканалах України.

Screen Shot 2016-05-15 at 8.04.41 AM

Screen Shot 2016-05-15 at 8.04.41 AM

У програмі курсу акторської майстерності – вивчення основ режисури і драматургії, акторські вишколи, психологічні тренінги, тренінги з розвитку емоційного інтелекту, комунікативних навичок і основ ненасильницького спілкування.

 

Скелелазіння + ІТ проект “Кам’янець-Подільський – місто миру”.

Із групою працюють 2 інструктори гірської підготовки, фотограф, журналіст, спеціаліст із WEB-дизайну. Консультаційну підтримку групі будуть надавати працівники Національного історико-архітектурного заповідника “Кам’янець”.

Спортивне завдання групи – опанування основ скелелазіння, спелеології і подорожей у дикій природі, підготовка до проходження спелеомаршруту в печері Атлантида, скелелазних маршрутів у Верховинському районі українських Карпат спортивну програму можуть вноситись зміни, пов`язані з рівнем підготовки групи і погодних умов.

Творче завдання групи – створення і наповнення контентом (тексти, фото, відео) інтерактивного сайту“Кам’янець-Подільський – місто миру” з метою запуску проекту “Україна – відкрита територія”.

Соціальні і історичні дослідження показали – толерантність і взаємодовіра як соціальні навички формуються там, де  представники різних культур, етносів, віросповідань довгий час співіснували разом, формуючи культуру взаємної поваги. Такими мультикультурними центрами на Західній Україні є міста – Чернівці, Кам’янець-Подільський, Львів, Івано-Франківськ. Завдання групи – дослідити історію міста і знайти приклади взаємної підтримки представників різних культур у міському середовищі, розвиваючи ідею взаємоповаги і довіри в українському суспільстві. Це буде найбільш відкритий, цікавий і найпозитивніший путівник України, який почне своє життя з Кам’янець-Подільського. По суті – це серйозне журналістське розслідування. Групі доведеться багато спілкуватися з місцевими мешканцями, істориками, гідами, місцевими політиками. Крім того, група ініціює процес обміну між сім`ями і молоддю з різних міст України.

Screen Shot 2016-05-15 at 8.04.55 AM

Screen Shot 2016-05-15 at 8.04.55 AM

Група буде вивчати основи журналістики і журналістських розслідувань, як підготуватися і провести інтерв`ю, вміння розповідати історії (storytelling) і письменницьку майстерність, основи фотомистецтва, пейзажну, репортажну і портретну зйомку, базові основи web-дизайну, SEO і SMM просування.

У програмі – психологічні тренінги, тренінги з розвитку емоційного інтелекту, тренінги з розвитку комунікативних навичок і основ ненасильницького спілкування.

Screen Shot 2016-05-15 at 8.05.03 AM

Screen Shot 2016-05-15 at 8.05.03 AM

Напевно, найкращим словосполученням, яким можна охарактеризувати те, що відбувається в ЕкстреМалі є “життя на межі можливостей”. Ми самі живемо таким життям. Це Велика пригода, в якій багато подорожей, спілкування, і є важлива мета: хоча б трішки ЗМІНИТИ ЦЕЙ СВІТ НА КРАЩЕ!

Кількість учасників у кожній групі – 12-15 осіб, протягом одного заїзду працюють 2 групи.

Місце проведення – місто Кам`янець-Подільський. Під час реалізації проектів учасники матимуть змогу ознайомитись з іншими містами Поділля і Західної України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#літній табір #кам'янець #кп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...